Calendar Admitere

2019 - septembrie

Facultatea de Arte – LOCAȚII ȘI CALENDAR ADMITERE

sesiunea septembrie 2019

 

 

Înscrierea candidaţilor se face online începând cu data de 22 septembrie 2019 până pe data de 26 septembrie 2019, orele 23.59. La programul de studii de licență Pedagogia artelor plastice și decorative înscrierea se finalizează pe data de 25 septembrie 2019, orele 23.59. Secretariatul este deschis în perioada înscrierilor între orele 9 – 1700 în zilele lucrătoare pentru informații suplimentare privind înscrierea online.

 

Studii universitate de licență

 

Artele Spectacolului (Actorie)

 

Proba I 1:                   27 septembrie, ora 10:00, Sala Studio Mare

Proba I 2:                   27 septembrie, ora 14:00, Sala Studio Mică

Proba II 1:                  28 septembrie, ora 10:00, Sala Studio Mare

Proba II 2:                  28 septembrie, ora 14:00, Sala Studio Mare

 

Artele Spectacolului (Coregrafie)

 

Proba I:                      27 septembrie, ora 10:00, Sala Studio Mică

Proba II 1:                  28 septembrie, ora 10:00, Sala Studio Mare

Proba II 2:                  28 septembrie, ora 14:00, Sala Studio Mare

 

Interpretare Muzicală (Canto)

 

Proba I:                      27septembrie, ora 18:00, Sala Aida Abagief

Proba II:                    28 septembrie 2019, ora 18:00, Sala Aida Abagief

 

 

Muzică

 

Proba I:                      27 septembrie, ora 12:00, Sala Daniel Sărăcescu (Cămin C2)

Proba II:                    28 septembrie, ora 10:00, Sala Daniel Sărăcescu (Cămin C2)

 

Pedagogia Artelor Plastice şi Decorative

 

Proba I:                      26 septembrie, ora 10:00, Atelier PAPD mansardă

Proba II 1:                 27 septembrie, ora 9:00, Atelier PAPD mansardă

Proba II 2:                 28 septembrie, ora 9:00, Atelier PAPD mansardă

 

Studii universitare de master

 

Arta actorului de music-hall

 

Proba I:                      27 septembrie, ora 18:00, Sala Studio Mică

Proba II:                    28 septembrie, ora 18:00, Sala Studio Mică

                        

Arta spectacolului liric

 

Proba I:                      27 septembrie, ora 15:00, Sala Aida Abagief

Proba II:                    28 septembrie, ora 15:00, Sala Aida Abagief

 

Arta educației muzicale

 

Proba I:                      27 septembrie, ora 16:00, Sala Daniel Sărăcescu (Cămin C2)

Proba II:                    28 septembrie, ora 16:00, Sala Daniel Sărăcescu (Cămin C2)

 

Educația vizuală prin studiul peisajului și figurii

 

Proba I:                      27 septembrie, ora 11:00, Sala Teoretice C2 parter

 

Proba II:                    28 septembrie, ora 11:00, Sala Teoretice C2 parter

 

 

2019 - iulie

Înscrierea candidaţilor se face online începând cu data de 15 iulie 2019 până pe data de 24 iulie 2019, orele 23.59şi respectiv 26 septembrie 2019, orele 23.59. Secretariatul este deschis în perioada înscrierilor între orele 9 – 1700 în zilele lucrătoare pentru informații suplimentare privind înscrierea online.

 

Studii universitate de licență

Artele Spectacolului (Actorie)

 

Proba I 1:                   26 iulie, ora 10:00, Sala Studio Mare

Proba I 2:                   26 iulie, ora 14:00, Sala Studio Mică

Proba II 1:                  27 iulie, ora 10:00, Sala Studio Mare

Proba II 2:                  27 iulie, ora 14:00, Sala Studio Mare

Artele Spectacolului (Coregrafie)

 

Proba I:                      26 iulie, ora 10:00, Sala Studio Mică

Proba II 1:                  27 iulie, ora 10:00, Sala Studio Mare

Proba II 2:                  27 iulie, ora 14:00, Sala Studio Mare

Interpretare Muzicală (Canto)

 

Proba I:                      26 iulie 2019, ora 18:00, Sala Aida Abagief

Proba II:                    27 iulie 2019, ora 18:00, Sala Aida Abagief

 

Muzică

 

Proba I:                      25 iulie, ora 12:00, Sala Daniel Sărăcescu (Cămin C2)

Proba II:                    26 iulie, ora 10:00, Sala Daniel Sărăcescu (Cămin C2)

Pedagogia Artelor Plastice şi Decorative

 

Proba I:                      25 iulie, ora 10:00, Atelier PAPD mansardă

Proba II 1:                 26 iulie, ora 9:00, Atelier PAPD mansardă

Proba II 2:                 27 iulie, ora 9:00, Atelier PAPD mansardă

 

Studii universitare de master

Arta actorului de music-hall

 

Proba I:                      26 iulie, ora 18:00, Sala Studio Mică

Proba II:                    27 iulie, ora 18:00, Sala Studio Mică

                        

Arta spectacolului liric

 

Proba I:                      26 iulie 2019, ora 15:00, Sala Aida Abagief

Proba II:                    27 iulie 2019, ora 15:00, Sala Aida Abagief

Arta educației muzicale

 

Proba I:                      25 iulie, ora 16:00, Sala Daniel Sărăcescu (Cămin C2)

Proba II:                    26 iulie, ora 16:00, Sala Daniel Sărăcescu (Cămin C2)

Educația vizuală prin studiul peisajului și figurii

 

Proba I:                      26 iulie 2019, ora 11:00, Sala Teoretice C2 parter

 

Proba II:                    27 iulie 2019, ora 11:00, Sala Teoretice C2 parter

 

2018 - septembrie

 

Studii universitate de licență – perioada de înscriere: 10 – 20 septembrie 2018

 

Artele Spectacolului (Actorie) – Sala Studio II            

PROBA I:                             20 septembrie 2018, orele 10.00

PROBA II:                            21 septembrie 2018, orele 10.00

 

Artele Spectacolului (Coregrafie) – Sala Studio I

PROBA I:                             20 septembrie 2018, orele 10.00

PROBA II:                            21 septembrie 2018, orele 10.00

 

Interpretare Muzicală (Canto) – Sala Aida Abagief, cămin C2 - Mansardă

PROBA I:                             20 septembrie 2018, orele 18.00

PROBA II:                            21 septembrie 2018, orele 18.00

 

Muzică - Sala Daniel Sărăcescu, cămin C2, demisol

PROBA I:                             20 septembrie 2018, orele 12.00

PROBA II:                            21 septembrie 2018, orele 10.00

 

Pedagogia Artelor Plastice şi Decorative – Sala Mansardă - Arte vizuale

PROBA I:                             20 septembrie 2018, orele 09.00

PROBA II:

Subproba 1:                          21 septembrie 2018, orele 08.00

Subproba  2:                        22 septembrie 2018, orele 08.00

 

 

Studii universitare de master – perioada de înscriere: 10 – 20 septembrie 2018

Arta actorului de music-hall – Sala Studio I

 

PROBA I:                             20 septembrie 2018, orele 16.00

PROBA II:                            21 septembrie 2018, orele 16.00            

 

Arta spectacolului liric – Sala Aida Abagief, cămin C2 - Mansardă

PROBA I:                             20 septembrie 2018, orele 15.00

PROBA II:                            21 septembrie 2018, orele 15.00

 

Arta educației muzicale - Sala Daniel Sărăcescu, cămin C2, demisol

PROBĂ:                                21 septembrie 2018, orele 13.00

 

Educația vizuală prin studiul peisajului și figurii – Cămin C2, parter

PROBA I:                             20 septembrie 2018, orele 10.00

PROBA II:                            21 septembrie 2018, orele 10.00

 

2018 - iulie

Studii universitate de licență

Artele Spectacolului (Actorie) – Sala Studio II

 

PROBA I:                              27 iulie 2018, orele 10.00

PROBA II:                             28 iulie 2018, orele 10.00

                                    

PROBA I:                              11 septembrie 2018, orele 10.00

PROBA II:                             12 septembrie 2018, orele 10.00

 

Artele Spectacolului (Coregrafie) – Sala Studio I

 

PROBA I:                              27 iulie 2018, orele 10.00

PROBA II:                             28 iulie 2018, orele 10.00

 

PROBA I:                              11 septembrie 2018, orele 10.00

PROBA II:                             12 septembrie 2018, orele 10.00

 

Interpretare Muzicală (Canto) – Sala Aida Abagief, cămin C2 - Mansardă

 

PROBA I:                              26 iulie 2018, orele 18.00

PROBA II:                            27 iulie 2018, orele 18.00

 

PROBA I:                              11 septembrie 2018, orele 18.00

PROBA II:                             12 septembrie 2018, orele 18.00

 

Muzică - Sala Daniel Sărăcescu, cămin C2, demisol

 

 

PROBA I:                              26 iulie 2018, orele 12.00

PROBA II:                             27 iulie 2018, orele 10.00

 

PROBA I:                              11 septembrie 2018, orele 12.00

PROBA II:                             12 septembrie 2018, orele 10.00

 

Pedagogia Artelor Plastice şi Decorative – Sala Mansardă - Arte vizuale

 

PROBA I:                              26 iulie 2018, orele 09.00

PROBA II:

Subproba 1:                           27 iulie 2018, orele 08.00

Subproba  2:                         28 iulie 2018, orele 08.00

 

PROBA I:                              11 septembrie 2018, orele 09.00

PROBA II:

Subproba 1:                           12 septembrie 2018, orele 08.00

Subproba  2:                         13 septembrie 2018, orele 08.00

 

 

Studii universitare de master

 

Arta actorului de music-hall – Sala Studio I

 

PROBA I:                              27 iulie 2018, orele 16.00

PROBA II:                             28 iulie 2018, orele 16.00

 

PROBA I:                              11 septembrie 2018, orele 16.00

PROBA II:                             12 septembrie 2018, orele 16.00

                        

Arta spectacolului liric – Sala Aida Abagief, cămin C2 - Mansardă

 

PROBA I:                              26 iulie 2018, orele 15.00

PROBA II:                            27 iulie 2018, orele 15.00

 

PROBA I:                              11 septembrie 2018, orele 15.00

PROBA II:                             12 septembrie 2018, orele 15.00

 

Arta educației muzicale - Sala Daniel Sărăcescu, cămin C2, demisol

 

PROBĂ:                                 27 iulie 2018, orele 13.00

 

PROBĂ:                                 12 septembrie 2018, orele 13.00

 

Educația vizuală prin studiul peisajului și figurii – Cămin C2, parter

 

PROBA I:                              27 iulie 2018, orele 10.00

PROBA II:                             28 iulie 2018, orele 10.00

                       

PROBA I:                              12 septembrie 2018, orele 10.00

PROBA II:                             13 septembrie 2018, orele 10.00

 

2017

Sesiunea iulie 2017:

 

Studii universitare de licență

Activitati

Data

Înscriere

10 – 26 iulie

Afișare liste verificare

26 iulie, ora: 20.00

Desfășurare Probe concurs admitere

27 – 29 iulie

Afișare liste provizorii

29 iulie

Contestații

-

Afișare liste definitive

31 iulie

Înmatriculări

30 – 31 iulie

Afișare liste finale, cu candidații declarați admiși şi înmatriculați

1 august

 

Sesiunea septembrie 2017:

 

Studii universitare de licență

Activitati

Data

Înscriere

06 – 20 septembrie

Afișare liste verificare

20 septembrie, ora: 20.00

Desfășurare Probe concurs admitere

21 – 23 septembrie

Afișare liste provizorii

23 septembrie, ora 20.00

Contestații

-

Afișare liste definitive

24 septembrie

Înmatriculări

23 – 24 septembrie

Afișare liste finale, cu candidații declarați admiși şi înmatriculați

25 septembrie

 

Studii universitare de masterat:

Activitati

Data

Înscriere

06 – 20 septembrie

Afișare liste verificare

20 septembrie, ora: 20.00

Desfășurare Probe concurs admitere

21 – 23 septembrie

Afișare liste provizorii

23 septembrie, ora 20.00

Contestații

-

Afișare liste definitive

24 septembrie

Înmatriculări

23 – 24 septembrie

Afișare liste finale, cu candidații declarați admiși şi înmatriculați

25 septembrie

 

SESIUNEA SEPTEMBRIE 2016

CALENDARUL PROBELOR DE CONCURS LICENȚĂ – SESIUNEA SEPTEMBRIE 2016

 

Artele Spectacolului (Actorie)

PROBA I:                                             21 septembrie 2016, orele 10.00            

PROBA II – subproba 1:                       22 septembrie 2016, orele 10.00

PROBA II – subproba 2:                       23 septembrie 2016, orele 10.00

                       

 

Pedagogia artelor plastice și decorative

PROBA I:                                             21 septembrie 2016, orele 09.00

PROBA II – subproba 1:                       22 septembrie 2016, orele 09.00

PROBA II – subproba 2:                       23 septembrie 2016, orele 10.00

 

 

CALENDARUL PROBELOR DE CONCURS MASTER – SESIUNEA SEPTEMBRIE 2016

 

Artele actorului de music-hall

PROBA I:                                             21 septembrie 2016, orele 14.00            

PROBA II:                                              22 septembrie 2016, orele 14.00

 

Artele educației muzicale                    

PROBA:                                                 22 septembrie 2016, orele 11.00

                                   

Artele spectacolului liric                     

PROBA I:                                             21 septembrie 2016, orele 11.00            

PROBA II:                                              22 septembrie 2016, orele 10.00

 

Educația vizuală prin studiul peisajului și figurii

PROBA I:                                             21 septembrie 2016, orele 10.00            

PROBA II:                                              22 septembrie 2016, orele 10.00

 

SESIUNEA IULIE 2016

 

 

 

CALENDAR PREGĂTIRE CANDIDAȚI - SESIUNEA IULIE 2016
 

SPECIALIZAREA PEDAGOGIE MUZICALĂ

 

PERIOADA DE INSCRIERE: 12 - 27 IULIE PENTRU TOATE PROGRAMELE DE STUDIU.

 

CALENDARUL PROBELOR DE CONCURS – SESIUNEA IULIE 2016

 

Artele Spectacolului (Actorie)

PROBA I:                                             28 iulie 2016, orele 10.00                       

PROBA II – subproba 1:                       29 iulie 2016, orele 10.00

PROBA II – subproba 2:                       30 iulie 2016, orele 10.00

 

Artele Spectacolului (Coregrafie)

PROBA I:                                             28 iulie 2016, orele 14.00                       

PROBA II – subproba 1:                       29 iulie 2016, orele 09.00

PROBA II – subproba 2:                       30 iulie 2016, orele 14.00

                                   

Interpretare Muzicală (Canto)

PROBA I:                     28 iulie 2016, orele 14.00

PROBA II:                   29 iulie 2016, orele 14.00

 

Pedagogie Muzicală

PROBA I:                     28 iulie 2016, orele 10.00

PROBA II:                   29 iulie 2016, orele 10.00

 

Pedagogia artelor plastice și decorative

PROBA I:                                             28 iulie 2016, orele 09.00

PROBA II – subproba 1:                       29 iulie 2016, orele 09.00

PROBA II – subproba 2:                       30 iulie 2016, orele 10.00

 

SESIUNEA SEPTEMBRIE 2015

 

INSCRIERILE ONLINE PENTRU ADMITEREA LA PROGRAMELE DE LICENTA SI MASTERAT DE LA FACULTATEA DE ARTE SE PRELUNGESC PANA IN ZIUA DE 24 SEPTEMBRIE, ORELE 20.00.

 

Studii universitare de licenta

– 14 – 22 septembrie 2015: perioadă de înscrieri;

– 23 – 25 septembrie 2015: perioadă probe;

– 26 septembrie 2015: afișarea rezultatelor finale.

Artele Spectacolului (Coregrafie) – sala P6

 

PROBA I:                              25 septembrie 2015, orele 09.00

PROBA II:

subproba 1                             26 septembrie 2015, orele 09.00

subproba 2                             27 septembrie 2015, orele 09.00

 

Interpretare Muzicală (Canto) – Mansarda caminul 2 (M16)

 

PROBA I:                              25 septembrie 2015, orele 14.00

PROBA II:                            26 septembrie 2015, orele 14.00

 

Pedagogie Muzicală – Caminul 2 – Subsol (Sala Daniel Saracescu)

 

PROBA I:                              25 septembrie 2015, orele 10.00

PROBA II:                             26 septembrie 2015, orele 10.00

 

 

Pedagogia Artelor Plastice şi Decorative – Caminul 2 – Parter + etajul 1

 

PROBA I:                              25 septembrie 2015, orele 09.00

PROBA II:

Subproba 1:                           26 septembrie 2015, orele 09.00

Subproba  2:                         27 septembrie 2015, orele 09.00

 

 

Studii universitate de master

 

– 14 – 22 septembrie 2015: perioadă de înscrieri;

– 23 – 25 septembrie 2015: perioadă probe;

– 26 septembrie 2015: afișarea rezultatelor finale.

Arta actorului de music-hall – Sala P6

 

PROBA I:                              25 septembrie 2015, orele 15.00

PROBA II:                             26 septembrie 2015, orele 15.00

 

Arta spectacolului liric – Mansarda camin 2 (M16)

 

PROBA I:                              25 septembrie 2015, orele 12.00

PROBA II:                             26 septembrie 2015, orele 12.00

 

Arta educației musicale – Caminul 2 – subsol (sala Daniel Saracescu)

 

PROBA I:                              25 septembrie 2015, orele 14.00

 

 

Educația vizuală prin studiul peisajului și figurii – Caminul 2 (parter)

 

PROBA I:                              25 septembrie 2015, orele 10.00

PROBA II:                             26 septembrie 2015, orele 10.00

 

SESIUNEA IULIE 2015

 

PROGRAMUL ÎNMATRICULARILOR

 

SÂMBĂTĂ 25 IULIE – 9:00-17:00
DUMINICA 26 IULIE – 9:00-12:00


 

Calendar admitere sesiunea iulie 2015

 

Artele Spectacolului (Actorie)

 

PROBA I:                              22 iulie 2015, orele 09.00

PROBA II:                                                                       

subproba 1                            23 iulie 2015, orele 09.00

subproba 2                            24 iulie 2015, orele 09.00

 

Artele Spectacolului (Coregrafie)

 

PROBA I:                              24 iulie 2015, orele 15.00

PROBA II:                                                                       

subproba 1                             25 iulie 2015, orele 09.00

subproba 2                             26 iulie 2015, orele 09.00

 

Interpretare Muzicală (Canto)

 

PROBA I:                              22 iulie 2015, orele 13.00

PROBA II:                            23 iulie 2015, orele 13.00

 

Pedagogie Muzicală

 

PROBA I:                              22 iulie 2015, orele 10.00

PROBA II:                             23 iulie 2015, orele 10.00

 

Pedagogia Artelor Plastice şi Decorative

 

PROBA I:                              22 iulie 2015, orele 09.00

PROBA II:                                                                       

Subproba 1:                           23 iulie 2015, orele 09.00

Subproba  2:                         24 iulie 2015, orele 09.00